problem alkoholowy Kraków

Posted by admin on 24 lipca 2017 | Subscribe
in zdrowie

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur terapii, które pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

zamknięty odrodek dla alkoholików

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół zawodowców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez speców, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem leczenia postać musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga także zainicjować debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma dobrego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.